Kép forrása: Canva by Garakta Studio

Újévi foga­dal­mak és ter­vek: így zárd le az évet!

Az újévi fogadalmak betartásához egy évtervező hatalmas segítség lehet. Nézd meg, hogyan tudod az évedet jól, és hatékonyan lezárni!
Hirdetés

Ahogy köze­le­dik az év vége, a leg­több ember­ben fel­me­rül­nek a lezá­rás­sal és az újévi ter­vek­kel kap­cso­la­tos gon­do­la­tok. Újévi foga­dal­mak, ter­vek, vágyak sora vár­ja, hogy meg­va­ló­sít­suk! Az évzá­rás nem csu­pán admi­niszt­rá­ci­ós köte­le­zett­ség vagy az adó­zá­si idő­szak vége, hanem lehe­tő­ség arra, hogy új ener­gi­ák­kal és célok­kal vág­junk neki az új esz­ten­dő­nek mind magán­em­ber­ként, és vál­lal­ko­zó­ként. Miért érde­mes foga­dal­ma­kat ten­ni? Hogyan lehet azo­kat meg­tar­ta­ni? Hogyan segít­het egy átgon­dolt évter­ve­ző az előt­ted álló év sike­res elin­dí­tá­sá­ban? Miképp készítsd el a saját évter­ve­ződ a Can­va segít­sé­gé­vel? Ezek­re a kér­dé­sek­re kere­sünk most választ Haj­dú Lajos, a Can­vasz­ti­kus ala­pí­tó­já­val.

Az év vége egy ter­mé­sze­tes for­du­ló­pon­tot kínál a szám­ve­tés­re. Magán­em­ber­ként vissza­te­kin­tünk kicsit az elmúlt hónap­ja­ink­ra, átgon­dol­juk mit tet­tünk helye­sen, vagy épp hely­te­le­nül. Vál­lal­ko­zó­ként pedig nem csak az üzle­ti sike­re­in­ket, ered­mé­nye­in­ket vizs­gál­hat­juk meg, hanem azt is, hogy mennyit fej­lőd­tünk mi magunk is a cégünk épí­té­se köz­ben. Vál­lal­ko­zó­ként sze­rin­tem ezek a leg­na­gyobb kér­dé­sek ami­ket érde­mes fel­ten­nünk magunk­nak az év végé­hez köze­led­ve:

  • Mi műkö­dött jól? Gon­dolj a sike­rek­re, az elért mér­föld­kö­vek­re.
  • Mit lehet­ne fej­lesz­te­ni? Az eset­le­ges hibák vagy hiá­nyos­sá­gok elem­zé­se segít­het az elő­re­lé­pés­ben.
  • Hol van szük­ség új irá­nyok­ra? Talán új pia­co­kat, szol­gál­ta­tá­so­kat vagy esz­kö­zö­ket sze­ret­nél beve­zet­ni.
  • Mit hozott az elmúlt év? Új isme­ret­sé­gek, eset­leg barát­sá­gok? Milyen nye­re­sé­günk szü­le­tett?
  • Jól érzem magam a vál­lal­ko­zás­ban? Ne felejtsd el, hogy nél­kü­led az egész mit sem ér. Ha te nem élve­zed az egé­szet, akkor feles­le­ges épí­te­ni.
  • Vál­to­zott a cél­kö­zön­sé­gem? Jó a kom­mu­ni­ká­ci­óm? Lehet, hogy év köz­ben for­dult a koc­ka, és már tel­je­sen más cél­cso­port­nak szól­nak a szol­gál­ta­tá­sa­id. Eset­leg a piac vál­to­zott egy hatal­ma­sat.

Fon­tos szem előtt tar­ta­nunk, hogy a vál­lal­ko­zá­sunk, éppen úgy, mint mi magunk fej­lő­dik és vál­to­zik. Ez a ref­le­xió lehe­tő­vé teszi, hogy reá­lis képet kapj saját magad, és a vál­lal­ko­zá­sod álla­po­tá­ról és kitűzz olyan célo­kat, ame­lyek való­ban támo­gat­ják növe­ke­dé­se­det, fej­lő­dé­se­det. A vála­sza­i­dat akár egy papír­ra vagy e‑jegyzetbe is leír­ha­tod magad­nak, és a 2025-ös év végén elő is vehe­ted és össze­vet­he­ted az akko­ri aktu­á­lis vála­sza­id­dal.

Újévi foga­dal­mak 2025-re: Mi értel­me van egy­ál­ta­lán!?

Az év végi foga­dal­mak­ról sokan azt gon­dol­ják, hogy kli­sék. Pedig való­já­ban nem azok! A foga­dal­mak való­já­ban tuda­tos cél­ki­tű­zé­sek, ame­lye­ket ha szem előtt tar­tasz az év köz­ben, akkor segí­te­nek fókusz­ál­ni az ener­gi­á­i­dat és moti­vá­ci­ót adnak az évköz­ben. Ugyan­ak­kor nem elég csak néze­get­ni, hanem ter­mé­sze­te­sen ten­ni is kell érte, hogy a foga­da­lom­nak ere­je legyen. Hiszem, hogy tuda­tos ter­ve­zés­sel hatal­mas dol­go­kat lehet elér­ni. Miért műkö­dik a foga­da­lom? Hát a jól meg­fo­gal­ma­zott célok miatt:

Hir­de­tés
  • Kéz­zel­fog­ha­tó­vá teszi az álma­i­dat. Nem elég azt mon­da­ni, hogy „sike­re­sebb leszek”. Tedd konk­rét­tá: „Havon­ta 3 új ügy­fél­lel bőví­tem a vál­lal­ko­zá­som.” vagy “Maga­sabb szint­re fej­lesz­tem a tudá­so­mat kép­szer­kesz­tés téma­kör­ben!”
  • Rend­szert ad a min­den­na­pok­hoz. Ha van egy célod, könnyebb dön­té­se­ket hoz­ni, mert tudod, mihez kell iga­zod­nod.
  • Moti­vá­ci­ót nyújt, ami­kor nehéz­sé­gek­be ütkö­zöl. A cél­ki­tű­zé­sek emlé­kez­tet­nek arra, hogy miért indul­tál el az úton.

A foga­dal­mak nem kőbe vésett sza­bá­lyok. Inkább irány­tűk, ame­lyek segí­te­nek abban, hogy a leg­fon­to­sabb dol­gok­ra össz­pon­to­síts. Azt javas­lom, hogy olyan foga­dal­ma­kat tegyél, ame­lye­ket meg is tudsz való­sí­ta­ni és tel­jes mér­ték­ben ter­vez­he­tő­ek, ezzel elke­rül­he­ted a csa­ló­dá­so­kat.

A leg­több ember elfe­led­ke­zik arról, hogy nyug­táz­za a sike­re­ket. Ne felejts el hálát adni, ünne­pel­ni, és igen­is aján­dé­kozd meg maga­dat egy-egy siker után! Az év vége töké­le­tes alka­lom arra, hogy vissza­te­kint­sünk az elmúlt idő­szak ered­mé­nye­i­re. Vál­lal­ko­zó­ként, de magán­sze­mély­ként is haj­la­mo­sak vagyunk elsik­la­ni a sike­rek felett, pedig ezek meg­ün­nep­lé­se nem csak egy kel­le­mes pil­la­nat, hanem haté­kony moti­vá­ci­ós esz­köz is lehet.

Hálá­val az újév­be: Ünne­peld a sike­re­ket!

A pozi­tív ese­mé­nyek és ered­mé­nyek elis­me­ré­se meg­erő­sí­ti az önbi­zal­mun­kat és a csa­pat­mo­rált is. Ha töb­ben vagy­tok szer­vezz egy évzá­ró csa­pat­épí­tő ese­ményt, ahol nem­csak a mun­kát, de egy­más erő­fe­szí­té­se­it is elis­mer­he­ti­tek! Ha egye­dül dol­go­zol, szánj időt arra, hogy lis­tát készíts mind­azok­ról az ered­mé­nyek­ről, ame­lyek­re büsz­ke vagy. Az év végi hála és ünnep­lés ener­gi­á­val tölt­het fel az újév­re. Pél­dá­ul egy jól idő­zí­tett bónusz vagy sze­mé­lyes köszö­net­nyil­vá­ní­tás az ügy­fe­lek felé nem­csak a kap­cso­la­to­kat erő­sí­ti, hanem a követ­ke­ző év üzle­ti sike­re­it is meg­ala­poz­za.

canva, évtervező
Kép for­rá­sa: Can­va — by jittawit.21 (jittawit21)

Ter­ve­zés nél­kül nincs fej­lő­dés: hogyan segít egy évter­ve­ző?

Az év ele­je min­dig kao­ti­kus, ha nem állsz készen a kihí­vá­sok­ra. A meg­fe­le­lő elő­ké­szü­le­tek azon­ban nyu­god­tab­bá és pro­duk­tí­vab­bá tehe­tik az első hete­ket. A célok kitű­zé­se az első lépés. De hogyan tar­tod őket ész­ben? Hogyan köve­ted nyo­mon a hala­dá­so­dat? Itt jön kép­be az évter­ve­ző, amely rend­szert visz az éle­ted­be. Ilyen évter­ve­zőt csi­nál­hatsz saját magad is, de ren­ge­teg sab­lon, és segéd­let talál­ha­tó az inter­ne­ten. Mire érde­mes figyel­ned az évter­ve­ző elké­szí­té­se­kor?

  1. Fon­tos dátu­mok és ese­mé­nyek:
    Jelöld be a nap­tá­rad­ban mind­azt, ami szá­mít:
    • Üzle­ti ese­mé­nyek, pél­dá­ul vásá­rok, kon­fe­ren­ci­ák, work­sho­pok.
    • Sze­mé­lyes mér­föld­kö­vek, mint szü­le­tés­na­pok, csa­lá­di össze­jö­ve­te­lek.
    • Határ­idők: kam­pány­in­dí­tá­sok, beadan­dó pro­jek­tek idő­pont­jai.
  2. Havi fókusz­pon­tok:
    Oszd fel az évet kisebb, kezel­he­tőbb sza­ka­szok­ra. Pél­dá­ul:
    • Janu­ár: üzle­ti ter­ve­zés és költ­ség­ve­tés össze­ál­lí­tá­sa.
    • Már­ci­us: új ügy­fe­lek fel­ke­re­sé­se, fel­ké­szü­lés a tava­szi kam­pá­nyok­ra.
    • Júni­us: pihe­nés és fel­töl­tő­dés idő­sza­ka, ubor­ka­sze­zon­ra kidol­go­zott aján­la­tok.
  3. Ins­pi­rá­ció és moti­vá­ció:
    Az évter­ve­ződ lehet egy­faj­ta “visi­on board” is. Helyezz el ben­ne képe­ket, idé­ze­te­ket, ame­lyek ins­pi­rál­nak. Ez nem­csak szép, de segít emlé­kez­ni arra, hogy miért dol­go­zol az álma­i­dért, cél­ja­i­dért.
  4. Hala­dás nyo­mon köve­té­se:
    Adj min­den hónap végén helyet az érté­ke­lés­nek:
    • Mi ment jól?
    • Mit lehet­ne más­képp csi­nál­ni?
    • Hogyan halad­tál a cél­ja­id felé? Mi volt a gát­ló vagy épp moti­vá­ló ténye­ző?

Évter­ve­ző Can­va segít­sé­gé­vel: itt egy meg­ol­dás!

A Can­vá­ban készí­tett évter­ve­ző nem­csak vizu­á­li­san von­zó, de könnyen test­re­szab­ha­tó is. A sab­lont az igé­nye­id­hez iga­zít­ha­tod, és akár kinyom­tat­va, vagy digi­tá­li­san is hasz­nál­ha­tod. Tip­pek az évter­ve­ző elké­szí­té­sé­hez:

Hir­de­tés
  • Szín­kó­do­lás: Hasz­nálj külön szí­ne­ket a magán­éle­ti és az üzle­ti cél­ja­id­hoz.
  • Inter­ak­tív ele­mek: Adj hoz­zá check­bo­xo­kat vagy inter­ak­tív táb­lá­za­to­kat, hogy könnyebb legyen nyo­mon követ­ni a teen­dő­i­det.
  • Moti­vá­ci­ós rész: Min­den hónap­hoz írj egy rövid üze­ne­tet magad­nak, hogy ins­pi­rál­jon a foly­ta­tás­ban.

Ha nincs ihle­ted, hogyan állj neki, akkor egy­sze­rű­en menj a Can­va sab­lon­tá­rá­ba, és nézd meg az “évter­ve­ző” szó­ra a talá­la­ti lis­tát. Több ezer sab­lon áll ren­del­ke­zé­sed­re ami­ket könnyű szer­rel átala­kít­hatsz, és azon­nal hasz­ná­lat­ba vehetsz!

évtervező, újévi fogadalom

Ha saját újévi ter­ve­zőt sze­ret­nél, töltsd le ingye­ne­sen!

A www.canvasztikus.hu olda­lon lehe­tő­sé­ged van díj­men­te­sen hoz­zá­fér­ni egy évter­ve­ző nap­tár­hoz, fel­irat­ko­zá­sért cse­ré­be. Ez segít­het a követ­ke­ző éved ter­ve­zé­sé­ben, ráadá­sul tel­je­sen sze­mély­re szab­ha­tó, átala­kít­ha­tó akár egy ingye­nes Can­va segít­sé­gé­vel is.

Töl­tődj fel az év végén!

Az ünne­pi idő­szak nem csak a mun­ka lezá­rá­sá­ról szól, hanem arról is, hogy időt szánj a pihe­nés­re és az új ener­gi­ák fel­töl­té­sé­re. Kap­csolj ki min­den mun­ka­esz­közt néhány nap­ra, hogy te magad is való­já­ban ki tudj kap­cso­lód­ni. Ter­vezd meg, hogyan tudod beépí­te­ni a min­den­nap­ja­id­ba a rend­sze­res rela­xá­ci­ós időt az év köz­be­ni napok­ba. Min­den­ki­nek mást jelent a kikap­cso­ló­dás, de egy jó könyv­vel, vagy önfej­lesz­tő kur­zus­sal talán nem tudsz mel­lé­lő­ni.

Ter­vezd tuda­to­san a jövő éve­det, és merj nagyot álmod­ni a rea­li­tás tala­ján. Az újév tele van lehe­tő­sé­gek­kel, és egy új, élve­ze­tes idő­szak vehe­ti kez­de­tét: ha te is teszel érte. Ne feledd: min­den siker egy kis lépés­sel kez­dő­dik!

Haj­dú Lajos — canvasztikus.hu

Kiemelt kép for­rá­sa: Can­va by Garak­ta Stu­dio

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram
LinkedIn
Threads
Hirdetés
Hirdetés

KEDVENCEINK

Hirdetés

Kövesd oldalunkat!

Ahhoz, hogy ne maradj le semmiről kövesd a WakeUp Magazin oldalait Facebook-on és Instagram-on is! Így elsőként vehetsz részt nyereményjátékainkon is!