Programajánló
Madame Tussauds, Törőcsik Franciska, Zendaya,

Madame Tussauds Budapest: Zendaya gyönyörű estélyiben érkezett meg

A figurát a színésznő magyar hangja, Törőcsik Franciska mutatta be Zendaya a Madame Tussauds-ban, ahol még szelfizett is Zendaya viaszmásával a bemutatón. Mutatjuk a részleteket!
Hirdetés

Gyönyörű, ikonikus estélyiben vette birtokba Zendaya a Madame Tussauds Budapest Rác fürdő ihlette termét. A világsztár viaszmása teljesen egyedi, kimondottan a budapesti produkció számára készült. A figurán Zendaya annak az outfitnek a másolatát viseli, amelyben a világsztár a legutóbbi Oscar-gálán tündökölt a vörös szőnyegen. Zendayát egyik állandó magyar hangja, Törőcsik Franciska színésznő köszöntötte Budapesten.

Hosszú hónapokon keresztül készült a Madame Tussauds London melletti műhelyében az az egyedi viaszmás, amelyet kimondottan a budapesti produkció számára alkottak meg. Maga Zendaya is hozzátette a magáét, hiszen korábban részt vett egy úgynevezett sittingen, ahol a szakemberek felmérhették fizikai paramétereit a bőre tónusától a szemei távolságán át a pontos hajszínéig. Modellezték a mozdulatait, beállását, sőt a frizuráját is.

A figura egy különleges ruhát visel, annak az outfitnek a pontos másolatát, amelyet tavaly láthattunk Zendayán az Oscar-díj átadásán. A földig érő, antik-rózsaszín és fémszínű, Armani Privé selyemruhával a sztár valósággal felrobbantotta a sajtót, abban az évben a hollywoodi divatújságírók egyértelműen őt nevezték a legjobban öltözött sztárnak. A csavart vállrésszel és pálmaleveles díszítéssel rendelkező estélyi újraalkotása hatalmas kihívás elé állította a Madame Tussauds nemzetközi csapatát, ám a végeredmény magáért beszél. A figura Londonból érkezett Budapestre.

Hirdetés

Törőcsik Franciska többször kölcsönözte már Zendaya hangját, például a Dűne filmekben, valamint A legnagyobb showmanben és a Challengersben is. Mindketten sokszínű egyéniségek, akik táncos műsorban éppúgy bizonyítottak már, mint a filmvásznon, vagy a mikrofon mögött.

„Zendayát klassz csajnak tartom, jó színésznő, igazi egyéniség és roppant tudatos mindenben, amit csinál. Rossz alakításokat szinkronizálni megterhelő, vele azonban könnyű a munka. A személyes kedvencem tőle a Challengers”

mondta Törőcsik Franciska, aki személyesen mutatta be a figurát a sajtónak és a nagyközönségnek.

„Néhány ponton valóban találkozik a pályafutásunk, élvezem, hogy a színészi mesterségen belül énekelhetek, táncolhatok, nincs időm arra, hogy belefásuljak bármibe”

– tette hozzá Törőcsik Franciska. A színésznő elismeréssel tekintett végig a selyemruhán, ám bevallotta, hogy ő maga nem követi napi szinten a divatot, a hétköznapokon baseball sapkában és pulóverben is jól érzi magát.

Madame Tussauds, Törőcsik Franciska, Zendaya,
Kép forrása: Astoria Agency

Zendaya állandó figuraként csatlakozott a budapesti panoptikum lakóihoz, stílusosan akkor érkezett meg a produkcióba, amikor Valentin-napi dekoráció díszíti a termeket. A romantika Zendaya életében is jelen van, a sztár kezét nemrég kérte meg kedvese, Tom Holland színész.

Ki volt Madame Tussauds?

Marie Tussaud, eredeti nevén Anna Maria Grosholtz, Strasbourgban született. Anyja házvezetőnőként dolgozott dr. Philippe Curtius berni orvos házában, aki a viaszmodellezés mestere volt. Curtius tanította meg Tussaud-t e művészetre.

Első alkotása Voltaire volt 1777-ben, majd Jean-Jacques Rousseau és Benjamin Franklin figuráját is elkészítette. A francia forradalom idején számos híres áldozat maszkját formázta meg. Emlékiratai szerint lefejezett polgárok fejeiből készített halotti maszkokat. 1794-ben Curtius halála után Tussaud örökölte a hatalmas viaszgyűjteményt, és 33 évig Európában utazott. 1795-ben férjhez ment Francois Tussaudhoz, nevüket viseli híres kiállítása, a Madame Tussauds. 1802-ben Londonba ment, és a Napóleoni háborúk miatt ott rekedt. Beutazta az Egyesült Királyságot és Írországot, majd 1835-ben véglegesen letelepedett Londonban, ahol megalapította saját múzeumát, benne a hírhedt Rémület Kamrájával.

Hirdetés

Tussaud múzeuma folyamatosan bővült híres alakokkal, köztük Horatio Nelson és Sir Walter Scott figurájával. Néhány eredeti alkotása, például Benjamin Franklin és III. György szobra, még ma is látható. 1842-ben elkészítette önarcképét, amely a múzeum bejáratánál található. 1850-ben, 88 éves korában hunyt el.

1884-ben unokája, Joseph Randall átköltöztette a kiállítást a Marylebone Roadra. A vállalkozás nehézségekbe ütközött, és 1889-ben üzletemberek csoportja vásárolta fel. A múzeum azóta a világ egyik legfontosabb turisztikai látványosságává vált. Fiókintézményei Amszterdamtól Dubajig számos nagyvárosban nyíltak meg. 2007-ben a Merlin Entertainments felvásárolta a Tussauds Groupot, és további bővítésekbe kezdett. Napjainkban a Madame Tussauds a történelem, a filmvilág és a sport leghíresebb alakjainak viaszszobraival várja a látogatókat szerte a világon.

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram
LinkedIn
Threads
Hirdetés

Kövesd oldalunkat!

Ahhoz, hogy ne maradj le semmiről kövesd a WakeUp Magazin oldalait Facebook-on és Instagram-on is! Így elsőként vehetsz részt nyereményjátékainkon is!