Az elmúlt időszakban fenekestül felfordult az életünk, és ez a szépségápolási iparágra is érvényes. Mondjuk meg őszintén, ha képesek vagyunk új készségek elsajátítására, folyamatok megtanulására, miért is ne tudnánk egy-két szuper módszert is megtanulni, amelyek segíthetnék a felfrissülést? Jakó Juditotthon is könnyen elkészíthető praktikái.
Persze, ezek nem érnek fel egy szakember hozzáértő munkájával, de segít ellazulni, és javítani az aktuális állapoton. A természetes gyógynövények hasznos részei voltak mindig a létünknek. Segítették az életünket, csökkentették a lázat, a gyulladásokat, és különböző fájdalmakat. Hasznosságára a szépségiparban is felfigyeltek, és előszeretettel alkalmazták is. Néhány praktikát szeretnék bemutatni, amely valószínűleg sok ember számára ismert, mégis egyedülálló megoldást jelenthet.
A növények szépítő ereje:
Fontos, hogy minden nap lemossuk a sminkünket, alaposan tisztítsuk meg a bőrfelületet, és kellően hidratáljunk. A rózsavíz felhasználásának számos módszerét ismerjük, de most készítsünk együtt házilag rózsavizes arctisztítót, mert számtalan jótékony hatással van bőrünkre! A szirmokat mossuk meg, alaposan csepegtessük le, és tegyük hozzá az edényünkbe. Ezután helyezzünk bele az aktuálisnál, kisebb peremű lábast, és a fedőt fejjel lefelé tegyük rá. A tetejére, egy jégakkut, vagy egy jégkocka tartót helyezzünk el. Kapcsoljuk be a tűzhelyet, mert a vízgőz segítségével, azonnal lecsapódik, és a rózsavíz a kisebb felületű edénykénkbe máris elkészül. Nincs is más dolgunk, mint forrás után levegyük, és fedő alatt pár percig pihentessük. Ha kihűl, egy üvegcsébe tárolhatjuk.
Hajunkra vagy akár arctisztításra is használhatunk a citromot, mert magas C-vitamin tartalommal rendelkezik. A citromsav összehúzza a pórusokat, lassítja a bőröregedést, és eltávolítja a felesleges zsírokat, illetve olajokat a hajról. Nem mellesleg pénztárcabarát is.
Vigyél változatosságot az életedbe!
Kinek ne esne jól egy megérdemelt fürdő a nap végén? Egy anyagból, vagy selyemből készült zacskóba, helyezzünk frissen felvágott növényeket, majd dobjuk bele a fürdővízbe, és végig hagyjuk is benne. Egy másik módszer alkalmazása esetén, vágjuk fel szintén a kiválasztott gyógynövényt (lehet száraz is), melyet forraljunk fel, körül belül egy liter vízben, és főzzük 15-20 percen keresztül. Alaposan szűrjük le, és a levét öntsük a fürdővizünkbe. Kamillát, és a levendulát hasznosíthatjuk, amennyiben egy általános felfrissülésre vágyunk. A zsálya, fertőtlenítő hatással bír, amíg a kakukkfű tisztítja a pórusokat. A borsmenta pedig nyugtató impulzust produkál, illetve hűsít.
Gőzölés:
Amennyiben testünk bizonyos pontját szeretnénk csak regenerálni, és ez éppen az arc lenne, akkor az egyik leghatékonyabb praktika a gőzölési eljárás. Azt gondolom, ezt mindenki ismeri. A gyógynövényt felaprítjuk, majd vízbe teszünk ízlés szerint néhány kanállal. Felforraljuk a vizet, és fölé hajolunk. A fejet a vállat és a tálat egy nagyobb kendővel letakarjuk. Alkalmazhatjuk az előbb említett gyógynövényeket, a kamilla gyulladás esetében kiváló opció, a rozmaring, pedig a bőr vérkeringését támogatja.
Ajakkorrigálás:
Főleg a téli, illetve a hűvös, szeles idő, hamar kiszárítja az ajkakat. A méz amellett, hogy tisztít, hidratál is, és valódi ásványi anyag- és vitaminbomba a meggyötört szájnak. Nincs is más teendőd, mint kend fel egyenletesen az ajkakra, és hagyd rajta legalább 20 percig. Ez idő letelte után, mindenképpen mosd le, és a cserepes száj helyett, egy tápláló és hidratált ajakkal fogsz találkozni.
Több hasonló módszer is létezik, melyek bizonyos területekre specializálódtak. Sokszor hatékonyabbnak bizonyulnak, mint bármelyik más, kémiai úton előalított termék. Ha kedvet kapnál valamelyik módszer kipróbálásához, készítsd el, és alkalmazd a kívánt felületen.
Képek forrása: Canva