canva, tervező, tervezés, homeoffice, grafikus Kép forrása Canva by Valeriia Miller

Kinek, és miért jó a Canva?

A Canva egy olyan szerkesztőfelület, ami minden vállalkozó számára hasznos lehet. Cikkünkben elemezzük, hogy kinek és mikor éri meg használni vagy PRO verziót választani.
Hirdetés

A tartalomgyártás korát éljük. Tele vagyunk menő élményekkel, felfutó brandekkel, megannyi influencerrel. Már egy szimpla mobilapplikációval is képesek vagyunk profi képeket, videókat készíteni, ami aztán egy pöccintéssel landol a közösségi médiában. Az viszont nem mindegy, milyen minőségű a tartalom amit közzéteszünk, és ez nem csak a közösségi média bejegyzéseinkre igaz, hanem minden más területre is az életünkben. Hajdú Lajos a Canvasztikus tulajdonosának írása.

Mi az a Canva?

A Canva 2013-as indulásakor egy „szimpla” grafikai programot ismerhettünk meg, viszont ma már sokkal többet nyújt annál. Az elmúlt években ez a platform forradalmasította a vizuális tartalmak készítésének módját. Elsősorban azon felhasználók számára készült, akik nem rendelkeznek mélyreható grafikai ismeretekkel, mégis professzionális megjelenésű anyagokat szeretnének létrehozni, legyen szó egy szórólapról, névjegykártyáról, brossúráról, prezentációról, vagy bármi másról.

A Canva fogadó felülete képernyőfotó

A platform előnyei közé tartozik a felhasználóbarát felület, amely intuitív eszközökkel és drag-and-drop (amikor egy elemet egérrel egyszerűen csak áthúzunk, áthelyezünk máshova) funkcióval segíti a tervezést. Számos sablont, grafikát, fotót és betűtípust kínál, melyek között könnyedén kereshetünk, így időt takarítunk meg a tervezési folyamat során. Az ingyenes verzió is sok lehetőséget nyújt, de a Canva Pro előfizetés még több prémium funkciót és erőforrást biztosít.

Használd, ha alkotni szeretnél!

A Canva legjobb tulajdonságai közé tudnám sorolni azt, hogy teljesen ingyenes. Tényleg! Bárki regisztrálhat, és bárki azonnal megkezdheti az alkotást, ráadásul az ingyenes verzióban is több ezer ingyenes sablon áll rendelkezésre azoknak, akik esetleg ihlet híján vannak.

Hirdetés
A Canva belső szerkesztői felülete, és sablontára

Több mint 7 éve használom a Canvát mondhatni napi 8-10 órát, nem csak munkára, hanem sokszor a magánéletemben is felmerülő problémák megoldására. Először egy céges prezentáció elkészítésekor találkoztam vele, amit fele annyi idő alatt készítettem el mint bármilyen más szoftverben. Onnantól kezdve tudtam, hogy egy nagyon hasznos eszközre leltem, ami megváltoztatja majd a munkavégzést, és egyfajta játékká alakulnak át bizonyos kreatív folyamatok. Készítettem már Canvában rengeteg dolgot, csak hogy párat kiemeljek:

  • névjegykártya,
  • céges weboldal,
  • prezentáció,
  • közösségi média tartalmak (képek, lapozható posztok, videók),
  • arculati kézikönyvet,
  • iskolához kapcsolódó anyagokat (órarend, házi feladat füzet stb),
  • szórólapot,

…és még lehetne sorolni naphosszat, mert a Canvában már lassan nincs olyan, amit ne lehetne elkezdeni alkotni.

Ki a Canva fő felhasználói közössége?

A saját –nem reprezentatív– felméréseim alapján főleg kis-és középvállalkozók használják itthon a Canvát, viszont egyre nagyobb teret hódit nagy cégeknél is. A saját ügyfélkörömben 10/7 vállalkozó biztosan használja, és ezen belül adjuk át egymásnak a kreatív anyagokat is, hiszen sokkal könnyebb beleszerkeszteni, kommentelni, és javítani egy grafikát mint e-mailben küldözgetni egymásnak.

Magánszemélyek körében is maximálisan elterjedt a platform, tudok olyan szülői közösségekről, óvodákról és iskolákról, ahol előszeretettel készítik el a gyerekeknek szóló anyagokat Canvában.

Drága!? Nem! Igen!?…attól függ!

A Canva mint azt korábban említettem teljesen ingyenesen használható. Ha a PRO funkciókat is szeretnéd megnézni, 30 napig azt is díjmentesen használhatod, és csak 30 nap után szükséges fizetned érte. Már ha úgy döntesz, hogy a PRO verzióra van szükséged.

Hirdetés

A PRO verzióban olyan lehetőségek nyílnak meg számodra mint az egy kattintásos háttéreltávolító eszköz, a mesterséges intelligenciával kapcsolatos funkciók (képgenerálás, varázsradír, szöveg megragadása stb), és több ezer prémium sablonnal, grafikával, valamint képpel egyszerűsödik az alkotás folyamata. Ezek az eszközök sokszor órákat spórolnak, ami nem csak vállalkozóként értékes mindenki számára. Amolyan svájci bicskát kapsz a kezedbe, ami sok helyzetben életmentő lehet.

A Canva PRO jelen cikk írásakor 15 USD mai árfolyamon megközelítőleg 5.400Ft-, de ha éves szinten fizetjük akkor jelentős, akár 15-20%-os kedvezményt is elérhetünk. Ha összevetjük egy grafikus óradíjával, vagy azzal, hogy mennyibe kerül egy magas színvonalú grafika elkészítése szakember által, ahhoz képest kevés.

Mikor és miért éri meg?

Ha te rendszeresen készítenél valamilyen kreatív anyagot, mindenképp hasznos lehet a Canva PRO, de már az ingyenessel is bőségesen tudsz alkotni. Én mindenkinek azt szoktam javasolni, hogy az ingyenes verzióval induljon el, és ismerkedjen a felülettel. Ez is olyan mint a biciklizés…az elején jó sokat kell gyakorolni és elesni (rontani), hogy a végeredmény megfelelő legyen, de idővel csodálatos dolgokat lehet alkotni.

Ahhoz, hogy minél kevesebbet hibázz létrehoztam egy Canvasztikus Facebook közösséget, ahol nagy örömmel segítek minden kezdő és haladó Canva felhasználónak.

A Canva ereje abban rejlik más szoftverekkel szemben, hogy egy helyen tudunk megoldani benne rengeteg dolgot, ráadásul ingyenes sablonok, grafikák, és képek segítik az alkotási folyamatokat. Egyszerűen beindítja az ember kreativitását a felület, így könnyebb alkotni, mintha egy üres fehér papíron elkezdünk rajzolgatni.

Hajdú Lajos

Kiemelt kép forrása: Canva by Valeriia Miller

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram
LinkedIn
Threads
Hirdetés

Kövesd oldalunkat!

Ahhoz, hogy ne maradj le semmiről kövesd a WakeUp Magazin oldalait Facebook-on és Instagram-on is! Így elsőként vehetsz részt nyereményjátékainkon is!