Végre van egy program, ami nem online, hanem valós térben látogatható. Fazakas Júlia színésznő a karantén alatt otthonában, saját szórakoztatására készített és eddig csak a Facebook oldalán publikált parafrázisaiból most negyven darab nagy felbontásban, párban az eredeti alkotással kiállításra került a VI. kerületi Hunyadi tér kerítésén. – A Kultúrfelelős ajánlója.
Fazakas Júlia erdélyi színésznőt az Anyaszínház produkciójában az RS9 színházban látható Frida Kahlo balladája című előadásból ismerheti a közönség, amelyben a főszerepet alakította szenzációsan, de játszott a Súdió K-ban, a Szkénében, Tatabányán vagy a József Attila Színházban is. Jelenleg az online térben a Trip Hajó Én vagyok a szél című produkciójában látható. A sokoldalú színésznő több különböző stílust képviselő zenekarban énekel is, kezdve az orosz-lengyel-román-balkáni sírva vigadós punktól a lírai és pop-rockon át egészen a világzenéig. Kikapcsolódásképp fest és kézműves babákat is készít, amelyet Jubaba néven találhatnak meg az érdeklődők.
A kiállításon készült fotóinkat megtekintheted ide kattintva a WakeUp Magazin instagram oldalán!
A parafrázisok ötlete a tavalyi év tavaszáról ered. A Getty Múzeum felhívására terjedt akkor el ez a játék. Itthon a Szépművészeti Múzeum is követte a kezdeményezést, ekkor készült Júlia első műve, amellyel nyert is. A többi pedig már történelem, ahogy mondani szokták. A művésznő Facebook oldalán sok-sok kép látható, ezekből negyvenet választottak ki a Hunyadi térre, a kiállított darabok között a látványosabb vagy a szélesebb közönség számára valószínűleg ismerősebb alkotások szerepelnek. A megvalósítás ötletes, az eredetivel nem teljes mértékben azonos viszont minden esetben Julis. Izgalmas játék a különbségeket felfedezni rajtuk.
Fazakas Júlia színpad híján jelenleg a parafrázisai révén az otthonából kommunikál a külvilággal. Olyan festőket, alkotókat és alkotásokat szemelt ki megvalósításra, amelyeket maga is kedvel. Saját külső és belső eszköztárával létrehozta az eredeti alkotás egy olyan változatát, amelyen maximálisan azonosul az eredeti képen szereplő alakkal. És mivel ez egy karanténjáték, fontos volt a válogatásnál az is, hogy a megvalósításhoz mindent megtaláljon a saját lakásában, még akkor is, ha néha egy-két dolgot át kellett szabnia, alakítania, varrnia vagy éppen festenie. Függöny, növények, pulóver, asztalterítő és megannyi minden más esett a játék és az alkotás áldozatául. A beállított kompozíciót egy állványon lévő telefonnal fotózta le, majd az utómunkákat is azon végezte, különféle applikációk segítségével. Könnyűnek hangzik, ám valójában ez egy hosszadalmas és munkás folyamat, akár csak egy színházi előadás létrejötte az olvasópróbától a premierig.
A tárlatot az Eötvös 10 Közösségi és Kulturális Színtérnek köszönhetjük, amely egy utcával odébb működik és most sikeresen tető – jobban mondva a szabad ég – alá hozott valamit, ami mindenkit érdekelhet és amit akár kutyát sétáltatva vagy gyereket tologatva is megnézhetünk és amitől ezekben az ínséges időkben is kaphatunk egy kis kulturális pluszt.
Kerekedjünk hát fel egy napfényes délutánon és sétáljunk egyet az Oktogontól pár utcányira lévő rendkívül kulturált és szépen rendben tartott Hunyadi téren. A kiállítás a tér vásárcsarnok vagy Csengery utca felőli oldalán lévő kerítésen található. A képek megtekintése után igyunk egy kávét a tér sarkán lévő kis pavilon teraszán. Május pedig a spárga és az eper szezonja, így, ha szombaton délelőtt megyünk, a tér termelői piacán még ezeket is beszerezhetjük magunknak a parafrázisok megtekintése után, igaz, piacos napon kicsit nagyobb tömeggel kell számoljunk. Minden más esetben pedig ott a szomszédos vásárcsarnok.
A kiállítás május 31-ig a Hunyadi téren, szabadtéren bármikor ingyenesen látogatható.